Co jest?

Niestety podsumowanie się nie ukaże, ale mogę Was zapewnić (chociaż w małym stopniu), że oceny będą się pojawiać. Z mojej strony przynajmniej. Co do stażystów: została przyjęta jedna osoba, a Discordia niestety stażu nie przechodzi. Doskonale wiem, że wykazywałyśmy się słabą aktywnością ocenową, ale postaramy się to naprawić jak najlepiej. Zaczniemy od zmiany szablonu, mam nadzieję, że Essence nie będzie miała nic przeciwko. Stawiam teraz na prostotę, ponieważ delikatnie przesadzone szablony, doprawione Topazem - są już monotonne. 
Nabór cały czas jest otwarty - można się zgłaszać. Na wszystkie zgłoszenia będę odpowiadać w miarę możliwości jak najszybciej. Jest mi przykro, że Szczera Krytyka zapuściła się i obrosła kurzem, ale posprzątam to. Postaram się dzisiaj albo jutro dodać ocenę, zaktualizować kolejkę, zmienić szablon i uzupełnić aktualności.
Trzymajcie kciuki i życzcie powodzenia.


PS. Essence, jeśli byś mogła odezwij się na pocztę.

Edit: Osoby, które tu zaglądają i są w naszych kolejkach, wolnej kolejce - proszę o napisanie czy nadal chcecie oceny. Będzie to łatwiejsze dla mnie i mniej pracochłonne. Bardzo dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.
Zgłoszenia w zakładce "Zgłoś się" złożone od dnia 3 stycznia nie zostaną przyjęte. Od tamtego czasu była zablokowana możliwość zgłaszania się do ocen.

19 komentarzy:

 1. Ja jeszcze czekam na zaproszenie. :D:D

  OdpowiedzUsuń
 2. By ułatwić Ci porządkowanie, powtórzę swoją prośbę opublikowaną pod ostatnim postem: proszę o usunięcie bloga fanfiction-potterowskie (kolejka Essence) z czekających, ponieważ już go nie prowadzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajrzyj na pocztę, Ness :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nadal proszę o ocenę, nawet jeśli szuflada się przeterminuje, ale na to się nie zanosi... ;)

  Pozdrawiam,
  Corriente

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdopodobnie nie zdajecie sobie sprawy, ale stosowanie kursywy jako ozdobnika do tytułów gadżetu (w Waszym przypadku) jest błędne. Kursywa służy tylko i wyłącznie do zaznaczania tytułów, cytatów oraz słów, na które chcemy, by czytelnik zwrócił uwagę. By nie być gołosłowną, oto link do artykułu, który właśnie ten błąd omawia: http://piorem-feniksa.blog.onet.pl/2010/11/14/pars-vii-o-dialogach-slow-kilka/

  Jeśli nie będziecie mogły znaleźć, przytoczę może interesujący Was fragment: A propos kursywy. Czuję się słabo, widząc, że ktoś we wszystkich notkach pisze kursywą czy choćby ramki na blogu ma zaznaczone przechyloną czcionką. Jest to błąd językowy. Według zasad języka polskiego, kursywę możemy stosować tylko w wypadku cytowania (czyjejś wypowiedzi, myśli bohatera), retrospekcji bądź w celu podkreślenia jakiegoś wyrazu. W narracji pierwszoosobowej pisanie kolejnych dni kursywą jest tym bardziej błędne. (Widzieliście kiedyś całą książkę pisaną pismem pochyłym? No właśnie.)

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 6. (Zanim zacznę drugą część, napomknę, że w powyższym komentarzu popełniłam orta za co z góry przepraszam, niejako że sama wytknęłam Wam błąd. Powinno być tytułu gadżetu.)

  Macie błąd w słowie Statystka, zeżarło Wam "y".

  Oceniamy według kryteriów zamieszczonych na ocenialni. Wyjątkiem jest, gdy ktoś wybrał ocenę nieszablonową. — Może się nie znam, może jestem amatorką, ale według mnie to zdanie powinno brzmieć: "Oceniamy według kryteriów zamieszczonych na [może nazwa podstrony?]. Wyjątek stanowi ocena nieszablonowa."

  Każda oceniająca ma jako obowiązek napisać mi jakie blogi (chodzi tu o kategorie) ocenia. To po to, by nie było później nawału odmów. — Droga Administratorko, a po jakie licho Tobie, hm? Czyżby oceniające oceniały tylko i wyłącznie Twoją twórczość? Powinno tu być: "Każda oceniająca ma obowiązek wypisać jakie blogi ocenia. To po to, by nie było później nawału odmów." i po sprawie.

  W ciągu miesiąca każda oceniająca musi napisać co najmniej trzy oceny. — Na Waszym miejscu grubo zastanowiłabym się nad tym podpunktem. Oceny pojawiają się na tej ocenialni rzadko, więc takie wstawki w regulaminie świadczą tylko o Waszej ignorancji (skoro narzucacie sobie aż trzy oceny, idąc droga dedukcji, można dojść do wniosku, że macie dużo czasu i nic do roboty).

  Jeśli chcesz wziąć urlop powiadom mnie o tym, wtedy napiszę o tym na ocenialni. — "Jeśli chcesz wziąć urlop [przecinek] powiadom mnie o tym [kropka] Napiszę wtedy komunikat na stronie głównej ocenialni."

  Można przenieść bloga ze swojej kolejki do innej oceniającej, lecz trzeba napisać o tym do Essence. — Myślałam, że to czytelnik powinien decydować, przez kogo chce być oceniony i los jego bloga nie zależy od kaprysu oceniającej.

  Jeśli będziesz nieaktywna/y przez miesiąc, a nie brałaś urlopu, jest możliwe że utracisz posadę oceniającej/oceniającego. — Tego podpunktu też nie przestrzegacie. I gdzie tu konsekwencja?

  Przed oceną należy sprawdzić czy dany blog spełnia wszystkie warunki regulaminu dla zgłaszających. Jeśli nie, to należy wystawić odmowę. — "Przed oceną należy sprawdzić [przecinek] czy dany blog spełnia wszystkie warunki regulaminu dla zgłaszających. [tutaj nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że powinno być >jeżeli< zamiast >jeśli<] nie, [bez >to<] należy wystawić odmowę.

  Nie ma ocen po znajomości. — Chyba miałaś na myśli, że nie należy pisać ocen blogów należących do Bloggerów, których znamy. :)

  Oceny proszę pisać według tego schematu:
  [link do bloga]

  Pierwsze wrażenie - 9 pkt.
  tekst tekst tekst tekst tekst tekst
  tekst tekst tekst tekst tekst tekst
  tekst tekst tekst tekst tekst teskt

  Szablon - 10 pkt.
  tekst tekst tekst tekst tekst tekst
  tekst tekst tekst tekst tekst tekst
  tekst tekst tekst tekst tekst teskt

  itd.

  — Słucham? Jeżeli piszecie oceny szablonowe, powinnyście mieć jakieś stabilne kryteria, a nie "itd.". Chyba że wypisane są gdzieś indziej, wtedy należy taką informację umieścić albo ograniczyć się do jednego miejsca w zakładkach, gdzie o tym mowa.

  Jak będę miała więcej czasu, zajrzę do innych zakładek. Życzę owocnej pracy w poprawianiu,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat kryteria są wypisane czarno na białym (no, brązowo na beżowym) w odpowiedniej, widocznej w menu podstronie pt. "Kryteria" ;)

   Usuń
  2. OK, w takim razie w porządku. :) Nie przeglądałam zakładek szczegółowo.

   Usuń
  3. Tytuły ramek są napisane kursywą, aby przykuwały uwagę.

   Usuń
 7. Weroniko. Bardzo dziękujemy za komentarz. Postaramy się poprawić wymienione przez Ciebie błędy w jak najszybszym czasie.
  To prawda, kryteria są w odpowiedniej zakładce, a to "Oceny prosimy pisać według schematu..." to po prostu wzór ocen i tego jak mają wyglądać.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cóż, czekam już od jakiegoś czasu na ocenę, ale oczywiście ciągle jestem zainteresowana.
  Mogłabym prosić o przeniesienie do kolejki Vail, w razie gdyby Essence zrezygnowała z oceniania?
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  /przelicz-kosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Essence nie będzie miała nic przeciwko - owszem.

   Usuń
 9. Cieszę się, iż moje uwagi wzięłyście do serca.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 10. Drogie współoceniające,
  wybaczcie ten spam okrutny, ale chcemy, by wiadomość obiegła wszystkie zakątki Internetu, a jeszcze nas nie stać na wynajęcie Hermesa. Rzecz wygląda następująco: pod patronatem Katalogu Ocen powstało forum, którego celem jest zrzeszanie zarówno oceniających, jak i nieoceniających, ale zainteresowanych blogosferą czy pisaniem jako takim. Rozwijamy się od kilku dni, ale nie od razu Rzym zbudowano – dlatego właśnie potrzebujemy jak najwięcej rąk, które pomogłyby nam budować to forum oraz zapewnić na nim ciepłą atmosferę współpracy i konstruktywnej dyskusji przy jednoczesnej zdrowej dozie offtopu, żeby za sztywno nie było.
  Adres forum: https://doceniamy.fora.pl/
  Zachęcamy do dołączenia; będziemy dokładać wszelkich starań, żeby rozwinęło się ono w przybytek sympatyczny i pełen ciekawych ludzi.
  Pozdrawiam,
  Miękko w imieniu Doceniamy

  OdpowiedzUsuń
 11. Nadal jestem zainteresowana oceną, choć trochę zabiegana. Szczerze - obojętnie mi, kto oceni mojego bloga :P po prostu nie chcę pchać się tam, gdzie ktoś nie lubi fantastyki :)

  [lzy-niewiernego]

  OdpowiedzUsuń
 12. Cześć! Nadal czekam na ocenę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgodnie z regulaminem Katalogu Ocenialni, Wasza ocenialnia zostaje usunięta ze spisu z racji braku znaku życia przez 2 miesiące. Jeśli ocenialnia powróci do życia, będziecie mogły ponownie poprosić o dopisanie jej do spisu.
  W imieniu całej załogi Katalogu,

  OdpowiedzUsuń
 14. hej ładnie tu u ciebie, może obserwujemy. Ładny nagłówek. Zapraszam do mnie i-love-naturals.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń